Čmelín dřevěný + náplň ZDARMA

Kvalitní čmelín pro chov čmeláků. Náplň ZDARMA.

2 499 Kč
Dostupnost: Dostupnost: 2-6 dnů
Kód: 207
Čmelín dřevěný + náplň ZDARMA

Detailní popis produktu

Čmelín je užitečným pomocníkem pro zahradníky a pro všechny, kdo chtějí pomoci čmelákům. Poskytuje bezpečný úkryt pro hnízdění čmeláků.

 

Domeček lze snadno umístit na vhodné místo v zahradě. Může se postavit na zem i jednoduše připevnit na zeď nebo strom, což je vhodné například při problémech s mravenci.

 

Větrací otvor je vybaven síťkou bránící vstupu predátorů do čmelína.

 

Proč mít domeček pro čmeláky v zahradě?

 

Počet čmeláků v přírodě rychle klesá. Přitom jsou to přírodní a nejlepší opylovači pro Vaši zahradu. Čmeláci mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují pouze čmeláci, pokud je chladno a včely ještě nelétají, jsou otužilejší čmeláci jedinou nadějí pro opylení květů rostlin, které vykvétají brzy na jaře. Bohužel čmeláků (i včel) v přírodě ubývá, jejich přirozená útočiště a domovy mizí, intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí.

 

Pokud nabídnete čmelákům domov v bezpečném a chráněném prostředí, můžete prakticky, užitečně a snadno pomoci přispět k jejich ochraně a podpořit místní biodiverzitu, z čehož budou mít prospěch rostliny v okolí, ale samozřejmě i vaše zahrada.

 

Pokud nechcete čekat, až čmeláci čmelín osídlí, nebo se obáváte, že to sami nezvládnete, je možné si objednat čmeláčí královnu s několika prvními dělničkami. Hnízdo ve čmelíně vám založí a vy už se jen budete těšit vlastními čmeláky. Více na www.ceskycmelak.cz.

 vyrobeno-v-cesku

Parametry:

  • vnitřní rozměry (ŠxHxV): 25x25x25 cm
  • vyrobeno: masiv borovice vejmutovka
  • náplň (surová bavlna) do čmelínu: ZDARMA
  • střechy: zateplena, lepenka

Doplňkové parametry

Kategorie: Chovatelské potřeby
Záruka: 2 roky